DZBANEK Z JONIZATOREM ALKALICZNYM WODY (pH 8,5–9,5) Zobacz większe

Dzbanek alkalizujący wodę (pH 8,5–9,5)

Nowy

Jednym z najważniejszych zdrowotnych walorów wody z jonizatora jest jej wysokie pH wynoszące 8,5 do 9,5 co prowadzi do skutecznego odkwaszania organizmu na poziomie komórkowym. Prawidłowe pH organizmu powinno kształtować się w granicach 7,4. Tymczasem u 80% osób sięga zaledwie 6,0 powodując niezwykle groźną dla zdrowia kwasicę.

SKĄD SIĘ BIORĄ KWASY?
Mięso czerwone – kwas moczowy. Mięso wieprzowe - kwas moczowy, siarkowy, azotowy. Słodycze, słodkie napoje, produkty z białej mąki, dużo tłuszczów – kwas octowy. Fizyczne przemęczenie – kwas mlekowy. Stres, przygnębienie, złość – kwas chlorowodorowy. Napoje gazowane – kwas węglowy. Coca-cola – kwas fosforowy i węglowy. Sery – kwas azotowy.

Więcej szczegółów

220,00 zł

Add to wishlist

Więcej informacji

Nadmierne zakwaszenie powstające w komórkach może powodować nowotwory, nadciśnienie, zawał, chroniczne zmęczenie, bóle stawów i mięśni, reumatyzm, dnę moczanową, alergie, astmę, miażdżycę, migrenę, zgagę, spowolnione trawienie (TRUDNO SCHUDNĄĆ), chorobę wrzodową i wiele innych schorzeń. Zbyt niskie pH powoduje zawsze drastyczny spadek zawartości tlenu we wszystkich komórkach.

ZABÓJCZE WOLNE RODNIKI
Wolne rodniki to niestabilne cząsteczki, atomy i jony, którym brakuje jednego elektronu. W organizmie powstają one w procesach reakcji metabolicznych. Najważniejszy z nich to aktywny rodnik tlenowy (dlatego wolne rodniki znane są również jako utleniacze). Zawsze poszukują one substancji, którym można odebrać brakujący elektron, są niezwykle aktywne – przemieszczając się szybko po całym organizmie uszkadzają całe struktury komórkowe. Nadmierna ilość wolnych rodników (a z tym mamy najczęściej do czynienia) śmiertelnie więc szkodzi komórkom.
Woda alkaliczna jest natomiast cennym dawcą elektronów. Im bardziej ujemny potencjał ORP
(oksydo-redukcyjny) tej wody, tym większe są możliwości oddania elektronów i większe właściwości przeciwutleniające czyli neutralizujące groźne wolne rodniki.
Nasze ciało zawiera ponad 70% wody. Woda to najważniejszy składnik płynów ustrojowych i narządów wewnętrznych. Najczęściej nie zdajemy sobie sprawy, że większość chorób spowodowana jest niedoborem czystej, dobrej wody co sprzyja pogłębianiu zakwaszenia całego organizmu.
Bez wątpienia najlepsza jest tu woda alkaliczna, której ORP wynosi ok. -250 miliVoltów, czyli zdecydowanie poprawia stan zdrowia.
Dla przykładu ORP wody z kranu to zwykle +200 mV, wody butelkowanej +250mV, a coca – coli aż +350 mV. Im wyższa liczba „+” tym płyn jest mniej korzystny dla zdrowia organizmu.Jonizowana woda alkaliczna a potencjalny rozwój nowotworów • Komórki nowotworowe są kwaśne, komórki zdrowe - alkaliczne. • W środowisku kwaśnym istnieje mniej tlenu niż w środowisku
alkalicznym. • Komórki zdrowe umierają w środowisku kwaśnym, a komórki nowotworowe w
alkalicznym. Już tylko te trzy fakty sugerują, iż warto spróbować zmienić środowisko wewnętrzne organizmu na bliższe pH około 7,4, czyli pozbyć się zakwaszenia.

MNIEJSZE CZĄSTECZKI – LEPSZE NAWODNIENIE
Cząsteczki wody nie występują oddzielnie, lecz w formacjach składających się z 10 -13 cząsteczek. Woda zjonizowana jest rozbita na klastry, ma mniejsze struktury (przeważnie 6 cząsteczek), więc z łatwością przechodzi przez błony komórkowe i od razu aktywuje procesy metaboliczne we wnętrzu komórek.

JAK POPRAWIĆ SWOJE ZDROWIE
Pij minimum 2,5 litra czystej alkalicznej wody (pH 8,5 – 9,5) dziennie, która jest rozpuszczalnikiem obmywającym nasze komórki, oczyszczając je równocześnie z substancji toksycznych. Woda w organizmie jest głównym składnikiem płynu międzykomórkowego, w którym „pływają” wszystkie narządy naszego ciała, który przekazuje do wszystkich komórek substancje odżywcze i usuwa odpady przemiany materii.
Jonizowaną wodę alkaliczną powinniśmy pić codziennie, najlepiej 30 minut przed lub 2 godziny po posiłku. Pierwszą porcję (1-2 szklanek)  wypijamy powoli rano, pół godziny przed śniadaniem.

Przygotowywanie wody alkaicznej w dzbanku jonizowanym

Produkt składa się z dwóch części i ruchomej pokrywki. Oddzielamy od siebie obydwie części. Wyjmujemy z opakowania (rozcinając je ostrożnie) jonizator, który przykręcamy do denka górnej części dzbanka alkalizującego wodę. Obydwie części łączymy ze sobą. Podnosimy pokrywkę, nalewamy płynu z kranu do pełna w górnej części i czekamy aż przecieknie przez jonizator do części dolnej dzbanka. (Trwa to ok. 10 min.). Do szklanki zawsze wlewa się płyn z dolnej części – czyli ten, który przeszedł przez jonizator.
UWAGA! Woda w pierwszych trzech „wlewach” jest pociemniała, gdyż przepłukuje jonizator: koniecznie trzeba ją wylać. Jonizator wystarcza na około 3 miesiące (800 litrów wody). Dlatego w cenę wliczony jest zapasowy wkład dołączony do opakowania. (Można zawsze zamówić dodatkowy – cena 50 zł).
Można, ale nie jest to konieczne, ustawić tzw. czasowy elektroniczny wskaźnik. Naciśnij przycisk „start” na górze pokrywki i przytrzymaj przez kilka sekund – pojawi się mała „główka”. Jeśli będą piły dwie osoby, naciśnij krótko jeszcze raz. W „okienku” pojawi się kolejna „główka”. (Maksymalna liczba użytkowników – 4). Jeśli po ok. 3 – 4 miesiącach na symbolu jonizatora w „okienku” zauważysz znak „x” to znaczy, że za około 8 dni powinno się jonizator wymienić.
Jeden dzbanek alkalizujący wodę zastępuje około 10 000 małych plastikowych butelek rocznie!